DYREKCJA PRZEDSZKOLA

Joanna Rechnio-Haciuk

Nazywam się Joanna Rechnio-Haciuk. Funkcję dyrektora Kanadyjskiego Przedszkola pełnię przez ostatnie 10 lat. Ukończyłam studia magisterskie z filologii romańskiej z przygotowaniem pedagogicznym, a następnie podyplomowe Studia Wczesnego Nauczania Języka Angielskiego na Wydziale Pedagogiki Uniwersytetu Warszawskiego. Na potrzeby mojej funkcji ukończyłam studia podyplomowe z Zarządzania Oświatą. Dodatkowo ukończyłam studia podyplomowe z Pedagogiki Przedszkolnej i Wczesnoszkolnej z Elementami Terapii Pedagogicznej.

Wcześniej spędziłam 4 lata w Londynie, gdzie 2 lata pracowałam w przedszkolach jako nauczyciel na zastępstwo, a 2 lata w prywatnej, prestiżowej szkole międzynarodowej Parsons Green Prep School w Fulham&Chelsea. Praca w Anglii pozwoliła mi zdobyć cenne doświadczenie, jak również ukończyć szkolenia z angielskiej podstawy programowej, skutecznych metod pracy z tablicą interaktywną, Dobrej Praktyki Higienicznej, Pierwszej Pomocy Pediatrycznej. W 2006 otrzymałam status wykwalifikowanego nauczyciela (QTS) pozwalający na pracę na rynku brytyjskim.

Po powrocie do Polski w 2008, zostałam zatrudniona w Kanadyjskiej Szkole Podstawowej i tak zaczęła się moja wieloletnia przygoda z anglojęzyczną edukacją w Warszawie, która stała się zarówno moim zawodem, jak i pasją.

Wraz z Kanadyjską Szkołą przechodziłam przez proces akredytacji IB, zdobywając wiedzę z dziedziny metody projektowej poprzez udział w 5 certyfikowanych szkoleniach: Making the PYP happen, Teaching and Learning in the PYP, Pedagogical Leadership in the PYP, Action in the PYP and Concept-based Learning.

KOORDYNATOR PRZEDSZKOLA

Kamila Kozicka

preschool@canadian-school.pl

Nazywam się Kamila Kozicka i jestem koordynatorem biura przedszkola. Jestem absolwentką
Instytutu Anglistyki na Uniwersytecie Warszawskim, specjalność: tłumaczenie, z kwalifikacjami
pedagogicznymi.

Moja kariera zawodowa obejmuje stanowisko korektora i redaktora w wydawnictwie, jednak dopiero
praca w Kanadyjskiej Szkole w Warszawie pozwoliła mi w pełni wykorzystać moje umiejętności.
Pracę w Szkole Kanadyjskiej rozpoczęłam w roku 2006, pierwotnie jako koordynator biura
Kanadyjskiej Szkoły Podstawowej, kiedy to miałam okazję uczestniczyć w jednym ze szkoleń IB
Making the PYP happen.

Od 2011 r. pracowałam jako koordynator biura Kanadyjskiego Gimnazjum, a od roku 2013 mam
niezmierną przyjemność być częścią zespołu Kanadyjskiego Przedszkola w Warszawie.

NAUCZYCIELE

Gosia 04

Nauczyciel / Koordynator Programu Polskiego: Małgorzata Rzetelska

Jestem absolwentką Uniwersytetu Warszawskiego, kierunków Edukacja wczesnoszkolna oraz Filologia angielska.
Brałam udział w szkoleniach takich jak: psychologia dziecięca, programowanie neurolingwistyczne, warsztaty metodyczne dla wykładowców języka angielskiego, cykl spotkań dla nauczycieli zatytułowany “New Age of Inquirers” w oparciu o koncepcje PYP, a także szkolenia PYP: Making the PYP happen, Assessment in the PYP and Concept-based Learning.
Moja praktyka zawodowa obejmuje pracę w przedszkolach, a także w szkole podstawowej i średniej. W tym czasie byłam nauczycielem w grupie 2-3-latków, co było doświadczeniem niezapomnianym, radosnym i satysfakcjonującym. Uświadomiłam sobie, jak satysfakcjonujące może być nauczanie.
W Kanadyjskim Przedszkolu pracuję od lipca 2012 r. jako nauczyciel współprowadzący grupy Juniors oraz wychowawca grupy Smilies, a w tym roku szkolnym mam przyjemność być wychowawcą grupy Smilies.

Nauczyciel: Megan van Vliet

Pochodzę z Republiki Południowej Afryki i ukończyłam Uniwersytet w Kapsztadzie z tytułem licencjata wydziały Pracy socjalnej. Ukończyłam również 140-godzinny kurs zakończony certyfikatem Teaching English as a Foreign Language (TEFL).

Zanim przeprowadziłam się do Polski, aby zostać nauczycielem, pracowałam w Holandii i Szwecji jako au pair. Pracowałam również z dziećmi w poradniach i innych placówkach oświatowych w RPA. Oprócz pracy z dziećmi uwielbiam podróżować i poznawać różne kultury oraz uczyć się nowych języków. Historia, fotografia i nauka to tylko niektóre z moich innych zainteresowań.

Dzieci zawsze były ważną częścią mojego życia w taki czy inny sposób i właśnie w czasie studiów potwierdziła się moja pasja do edukacji i pracy z dziećmi. Uwielbiam spędzać z nimi czas i patrzeć na świat ich oczami, ale też inspirować je do ciekawości świata i do nauki.

Nauczyciel: James Giblin

Nazywam się James Giblin i urodziłem się w północno-zachodniej Anglii. Spędziłem kilka lat mieszkając w Walii, gdzie ukończyłem studia licencjackie z historii na Uniwersytecie Bangor. Po powrocie do Anglii uzyskałem tytuł magistra historii średniowiecza na Uniwersytecie w Manchesterze. Po ukończeniu studiów pracowałem w szkole w Warrington, pełniąc różne funkcje w kilku grupach wiekowych. Przed przyjazdem do Polski ukończyłem 150-godzinny kurs Advanced TEFL. W Kanadyjskim Przedszkolu pracuję od 2020 roku.

Nauczyciel: Donalyn Serra

I come from the Philippines. I am a native speaker of both English and Tagalog. My university education is a Bachelors’ degree from Science in Medical Technology. Later on, I added a certificate course in Caregiving; my studies during this course included child care and care for individuals with special needs. In 2009, I completed an international TEFL course (Teaching English as a Foreign Language), and I have completed 3 training courses for the Primary Years Program (PYP) from the IBO: Teaching and Learning in the PYP, Action in the PYP, Concept-based Learning and Assessment in the PYP.
I have been a part of The Canadian Preschool of Warsaw since 2010. This year I have a pleasure to be Juniors’ Homeroom Teacher.

Nauczyciel: Kari Larsen

My name is Kari Larsen, and I am from sunny South Africa. I worked as a homeroom teacher for the Canadian Preschool of Warsaw from 2014-2017 and returned home for a brief period to qualify as a lawyer and complete my admission to the South African Bar. I obtained my LLB degree in 2013 and thereafter I completed a 190-hour TESOL qualification.

I began my teaching career at a private college in Izmir, Turkey, and thereafter moved to Warsaw, Poland, and I am happy to be back once again.  I have completed two IB training course, namely: Making the PYP Happen, and Assessment in the PYP.
I look forward to getting back into teaching and implementing our exciting and dynamic programme which supports the social, emotional, physical, and academic development of your children.

Nauczyciel: Paulina Ptasińska

Pochodzę z Warszawy i dołączyłam do zespołu Przedszkola na początku 2017 roku. Ten rok szkolny będzie moim trzecim rokiem na stanowisku nauczyciela współprowadzącego grupę Seniors, a drugim – nauczyciela nauczania zintegrowanego w języku polskim w grupie Seniors Advanced.

Ukończyłam Akademię Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie z tytułem magistra Edukacji wczesnoszkolnej oraz licencjata Pedagogiki specjalnej, specjalność: Tyflopedagogika i Pedagogika kreatywności. Brałam również udział w dodatkowych wykładach takich jak: Społeczeństwo, nierówność społeczna i zmiana społeczna oraz Ochrona dziecka. Jestem również wykwalifikowanym wychowawcą kolonijnym. Podczas studiów miałam okazję pracować z dziećmi w wielu różnych szkołach i instytucjach, od przedszkoli po gimnazja, także w szkołach specjalnych.

Ukończyłam także szkolenie IB: Making the PYP happen in the early years.

Jestem bardzo podekscytowana tym rokiem szkolnym i perspektywą pracy z naszymi małymi bohaterami, którym chętnie pomogę dokonywać nowych odkryć i rozwijać swą kreatywność!

Nauczyciel: Kateryna Wajda

Pracuję w Kanadyjskim Przedszkolu w Warszawie od października 2015 roku. Zaczęłam jako asystentka na zastępstwa dla wszystkich grup. Urodziłam się na Ukrainie, a kiedy miałam sześć lat, przeprowadziliśmy się do Polski, dlatego rozumiem, jak to jest być cudzoziemcem w Polsce.

Ukończyłam Filologię rosyjską na Uniwersytecie Warszawskim z tytułem licencjata z kwalifikacjami pedagogicznymi. Aby dowiedzieć się więcej o zachowaniu i psychice dziecka, postanowiłam rozpocząć studia na Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie, który ukończyłam z tytułem magistra w zakresie Edukacji wczesnoszkolnej. W tym roku będę nauczycielem współprowadzącym grupę Seniors.

Jestem również nauczycielem szachów w grupach Juniors, Seniors i Seniors Advanced. Rok temu ukończyłam kurs „Opiekun przedszkolnego koła szachowego” i z przyjemnością pracuję nad rozwojem umiejętności logicznego myślenia naszych uczniów.

Nauczyciel: Aliaksandra Kozik

I was born and raised in Belarus. I graduated from Vitebsk State University with a Bachelor’s degree in English and music education in 2013. During and after my studies, l had the opportunity to work with children.
In 2015 I decided to move to Poland to further my education. Last year, I graduated from the Higher School of Tourism and Foreign Languages with a Master’s degree and also finished TEFL pedagogical training.
I began to work in preschool three years ago. It is a great pleasure for me to be a member of the Canadian Preschool of Warsaw.

Glyza 02

Nauczyciel: Glaiza Velasquez

This is going to be my sixth year at the Canadian Preschool of Warsaw. I come from the Philippines and am a Spanish Filipino. I am bilingual: I speak both English and Tagalog.
I arrived in Poland for my studies and I have enjoyed it so much, especially working as an assistant at The Canadian Preschool that I decided to stay in Poland for a longer period of time. In Poland I have finished a company training concerning basic medicine and medical products, which allowed me to work as an assistant at medical congresses combined with vascular and heart surgery. I study Polish language and culture (I speak Polish on level B2).
Lately, I graduated from the Higher School of Tourism and Foreign Languages with a Bachelor’s degree in English Philology and also finished TEFL pedagogical training.

Nauczyciel: Vita Tsymbaliuk

I was born and raised in Ukraine. Since I went to university I started working as a private tutor of English to students of different age groups. I graduated from Chernivtsi National University with a Bachelor’s Degree in English Phililogy in 2017, and then I made a decision to move to Poland to continue my studies at University of Social Sciences. In 2019 I graduated with a Master’s Degree in the same field. It is the third year of me being a member of the Canadian Preschool of Warsaw and working with children of different age groups here, gives me a versatile teaching experience.

Kasia Preschool 02

Nauczyciel: Katarzyna Kuźmińska (urlop macierzyński)

Nazywam się Katarzyna Kuźmińska. Pracę w Kanadyjskiej Szkole Podstawowej rozpoczęłam dziewięć lat temu. Pracowałam jako wychowawca w grupach Smilies oraz Juniors. Dodatkowo realizowałam polską podstawę programową w grupach Seniors, a także prowadziłam zajęcia z języka polskiego dla dzieci pochodzących z innych krajów.

Ukończyłam Akademię Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej z tytułem magistra Glottodydaktyki i Nauczania Zintegrowanego z Językiem Angielskim oraz studia podyplomowe z zakresu Polityki i Zarządzania Oświatą na Uniwersytecie Warszawskim.

Podczas studiów pracowałam jako asystent przedszkolny w Wielkiej Brytanii. Miałam okazję opiekować się dziećmi w wieku 2-5 lat oraz organizować dla nich różnego rodzaju aktywności.

Wraz z kadrą pedagogiczną Kanadyjskiej Szkoły Podstawowej i Przedszkola Kanadyjskiego od początku uczestniczyłam w procesie akredytacji IB. Ukończyłam certyfikowane szkolenia Making the PYP Happen, Teaching and Learning in the PYP, Action in the PYP and Concept-Based Learning.

SPECJALIŚCI

Margot-01-200x300

Język francuski – Margot Nowak

Nazywam się Margot Nowak. Pochodzę z malowniczego miasteczka Frybourg w Szwajcarii i jestem absolwentką Centrum Kształcenia Nauczycieli Języków Obcych i Edukacji Europejskiej UW na Wydziale Filologii.

Mam duże doświadczenie w nauczaniu dzieci francuskiego. Jestem członkiem Instytutu Francuskiego w Polsce. Uczyłam w Towarzystwie Przyjaźni Polsko-Francuskiej i jako wychowawczyni w szkole publicznej byłam odpowiedzialna za edukację z j. francuskiego ponad setki dzieci na wszystkich poziomach. Od ośmiu lat pracuję jako nauczyciel języka francuskiego w CSW.

Przygodę z Przedszkolem rozpoczęłam pięć lat temu. Brałam udział w szkoleniach IB i warsztatach metodycznych, takich jak Action in the PYP, Concept-Based Learning and Assessment in the PYP.

Nadal rozwijam swoje umiejętności w Instytucie Lingwistyki Stosowanej (ILS) Uniwersytetu Warszawskiego, który jest niezależną jednostką badawczo-szkoleniową, kształcącą tłumaczy, lingwistów i nauczycieli języków obcych.

Muzyka – Tatyana Malukhina

My name is Tatyana Malukhina. I joined the Canadian Preschool team in Warsaw in the spring of 2021.

I was born in Belarus, where I started studying music at age of six. I received my musical education from the best representatives of the violin school in Minsk. From the age of 16 I began to take part in concert activities. I performed on stage as part of an orchestra (including as first violin), a chamber ensemble, and also as a soloist. My concert tours took place in many countries: Belarus, Poland, Lithuania, Germany, Belgium, Austria, Switzerland, France, Holland, Great Britain, etc.

After starting my own family and having children, I began to devote most of my time to teaching music. I have a lot of musical knowledge, rich performing experience and can talk about music in a very interesting and entertaining way. I love working with children because they are always open to new knowledge and very sincere in communication. With great pleasure I tell children about the wonderful world of music, perform on my favourite instrument, sing songs with them and, of course, teach them to play the piano and violin.

Plastyka – Hanna Zwierzchowska

My name is Hanna Zwierzchowska and I graduated from the Academy of Fine Arts in Warsaw (Interior Design Department and Art Pedagogy Department) with a Master’s degree.

Currently I work in cooperation with three major cultural institutions in Warsaw: Museum of Modern Art in Warsaw, Ujazdowski Castle Centre for Contemporary Art and National Institute of Architecture and Urbanism, where I am part of education teams.

Beside working in education I am an active artist occupied mostly by painting and design. I have been a multiple scholar in and outside of Poland: student at the Accademia di Belle Arti di Bologna in Italy (Erasmus Programme), designer of ceramics in Portugal (Leonardo da Vinci Programme), educational methods researcher at European museums (scholarship from the Minister of Culture and National Heritage in Poland)

WF – Krzysztof Michałowski

My name is Krzysztof Michałowski and I graduated from Academy of Physical Education and Sports in Gdańsk with a Master’s degree.
I used to play for Polonia Bydgoszcz and Brda Bydgoszcz (Junior football teams).

I have been a Physical Education teacher at The Canadian School of Warsaw and The Canadian Preschool of Warsaw since 2015. I have completed a pediatric first aid training, I am also a Lacrosse instructor and skiing instructor.

PSYCHOLOG PRZEDSZKOLNY

Marta Chrościcka

Nazywam się Marta Chrościcka. Jestem psycholożką, diagnostką kliniczną i terapeutką rodzinną.
Pracuję w warszawskich poradniach psychologicznych – Uśmiech, Bliskie Miejsce oraz Kuferek.
Pracuję z dziećmi w wieku przedszkolnym i szkolnym oraz ich rodzinami.
Prowadzę psychoterapię oraz konsultacje psychologiczne dla rodziców.
Mam bogate doświadczenie w pracy w przedszkolach i szkołach – w tym w przedszkolach terapeutycznych oraz dwujęzycznych. Zajmuję się tam wspieraniem kadry i dzieci, lecz także rodziców.
Współpracuję z fundacją „Jestem Mamą” współtworząc projekty edukacyjne dla rodziców, często uczestniczę również w audycji radiowej „Strefa Rodzica”.
Jestem mamą dwunastoletniego syna i ośmioletnich bliźniąt. Cała trójka na co dzień przypomina mi o tym, jak wielkim szczęściem i jednocześnie wyzwaniem jest rodzicielstwo.
Serdecznie zapraszam do kontaktu.

PIELĘGNIARKA

Anna Wysocka

Nazywam się Anna Wysocka i jestem pielęgniarką szkolną. Pracuję w The Canadian School of Warsaw od 2005 roku zarówno w przedszkolu, jak i szkole podstawowej.
Posiadam tytuł magistra pielęgniarstwa uzyskany na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym oraz tytuł magistra pedagogiki Uniwersytetu Humanistyczno-Ekonomicznego w Łodzi.
Ukończyłam również studia podyplomowe w zakresie Psycho-Dietetyki w Wyższej Szkole Społeczno-Humanistycznej w Warszawie.