Historia

Nazywam się Monika Chandler. Jestem założycielką Kanadyjskiej Szkoły Podstawowej w Warszawie. W roku 2000 roku wraz z mężem rozpoczęliśmy poszukiwania odpowiedniej, dwujęzycznej i wielokulturowej szkoły dla naszych dzieci. W związku z tym, że mój mąż pochodzi z Ameryki Północnej, a ja jestem Polką, potrzebowaliśmy doskonałej szkoły łączącej w sobie międzynarodową mentalność, mocne standardy programowe, zarówno polskie, jak i amerykańskie, holistyczne podejście, otwartą społeczność, zrównoważone i troskliwe środowisko, a wszystko to w przystępnej cenie! Proszę sobie wyobrazić, jakie to było łatwe zadanie!
W końcu znaleźliśmy małe kanadyjskie przedszkole i szkołę podstawową, położone z dala od naszego domu. Szkoła była przytulna, przyjazna i wypełniona uśmiechniętymi twarzami kanadyjskich nauczycieli (wszystkich trzech). Mimo że nie było to rozwiązanie idealne, nasze dzieci były bardzo szczęśliwe i codziennie chętne do nauki. Niestety, tuż przed świętami Bożego Narodzenia, szkoła przestała istnieć z powodu całkowitej rodzicielskiej rewolucji. Były jeszcze dwie inne rodziny polsko-kanadyjskie, podobnie jak my, zrozpaczone i wobec zmartwionych twarzy nauczycieli pozostawionych samym sobie w obcym kraju w środku roku szkolnego. Nie mogliśmy tego tak zostawić…

Kanadyjska Szkoła Podstawowa została założona 14 lutego 2000 roku w celu zaspokojenia potrzeb edukacyjnych dwujęzycznych rodzin z międzynarodowymi korzeniami. Naszym celem było, i nadal jest, zapewnianie wysokiej jakości kształcenia w przystępnej cenie. Zaczynając zaledwie z pięcioma uczniami, cieszyliśmy się szybkim rozwojem dzięki naszej dobrej reputacji, pasji, opiece i doskonałemu zespołowi nauczycieli. Obecnie mamy trzy kampusy: Przedszkole na ul. Krasickiego 53 i Szkoła Podstawowa przy ul. Bełskiej 7 i ul. Olimpijskiej 11.